החלפות קישורים לקידום האתר

איך משיגים קישורים איכותיים לקידום האתר?

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על דירוג האתר, ועל קידומו לראש רשימת התוצאות של מנועי החיפוש בכלל (וגוגל בפרט), הוא קבלת קישורים איכותיים אל האתר.

לפני שנבחן את איכותם של הלינקים, חשוב לנו להבין מהו בעצם לינק (או קישור). קישור בין אתרי אינטרנט משמש למעשה בגדר המלצה. כשאתר אחד מקשר לאתר שני, הוא באופן מעשי ממליץ לגולשים להיכנס ולסקור את ה"אתר השני". בדרך זו, קהל הגולשים של "אתר אחד" נחשף ל"אתר שני", ומגביר את התנועה בו.

אך בדיוק כשם שלא היינו מתרברבים בהמלצה שניתנה לנו מאדם בעל שם מפוקפק, כך לא נרצה קישור מאתר שאינו איכותי. אז כיצד נדע כי הקישור שניתן לנו נחשב איכותי?

מדדים לאיכות הקישור


קישורים לקידום האתרמדד העומק
קובע כי ככל שהקישור נמצא בעמוד עמוק יותר- כך הוא איכותי פחות. העדיפו לקבל קישורים מעמודים ראשיים כמה שיותר (עמוד הבית, קטגוריות ראשיות, וכו').
מדד הגובה קובע כי ככל שהקישור ניתן ממיקום גבוה יותר בעמוד עצמו- כך הוא איכותי יותר. השתדלו לקבל קישורים היוצאים מראש הדף ולא מתחתיתו.
מדד הרלוונטיות קובע כי האתר ממנו יוצא הקישור אליכם צריך להיות רלוונטי לנושא האתר שלכם. ככל שהקשר בין שני האתרים יהיה גבוה יותר, כך תעלה איכותו של הקישור.
מדד הכמות קובע כי אם לדף הספציפי מהאתר המציע לקשר אליכם יש כבר מגוון רחב של קישורים יוצאים, הרי שהוא פחות איכותי. מומלץ לקשר מעמודים בעלי קישורים מועטים עד כמה שניתן.

ככל שתצליחו לגייס יותר קישורים נכנסים לאתר שלכם, כך מנועי החיפוש יסרקו את האתר מהר יותר, וכוחו של האתר במנועי החיפוש יעלה. אבל איפה מוצאים קישורים?

השגת קישורים

דרך אינדקסים המציעים הרשמה חינם לאתר שלהם. האינדקסים מספקים כמות גדולה של קישורים נכנסים לאתר שלכם, ומבטיחים את הסריקה הראשונית. עם זאת חשוב לדעת כי הקישורים שיתקבלו מאתרים אלו אינם בהכרח איכותיים.
דרך פרסום באתרי מאמרים המאפשרים רישום והפצה חינמית של מאמרים מקוריים. במאמר תוכלו לשזור קישורים לאתר שלכם, ובכך להשיג קישורים נכנסים נוספים.
דרך החלפת קישורים הדדית עם מקדמי אתרים נוספים, או קולגות עסקיות תוכלו להרוויח קישורים נוספים לאתר שלכם. מומלץ לא להחליף את האתרים בצורה ישירה בין שני אתרים, אלא לבצע "גלגל קישורים" (לדוגמה: לא להחליף מאתר א' לאתר ב' ומאתר ב' חזרה לאתר א', אלא מאתר א' לאתר ב', מאתר ב' לאתר ג', ומאתר ג' חזרה לאתר א'). אפשרות החלפת הקישורים מומלצת בעיקר למקדמי אתרים להם גישה נרחבת לאתרים שונים.

לעיתים אנו נתקלים באתרים המעוניינים להוציא קישור לאתר שלנו , או לבצע החלפת קישורים. מכיוון שלא כל קישור הוא קישור "מועיל", ויש אף קישורים העלולים להזיק לדירוג האתר, הכנו עבורכם רשימה של קישורים מהם כדאי להימנע.

קישורים מהם מומלץ להיזהר

קישורי nofollow הינם קישורים שלא יעבירו מטען קידומי אל אתרכם, אך עדיין ישמשו כהמלצה בעיני הגולשים. כיום ידוע שכדאי שיהיו כמה קישורים כאלו לאתר. עם זאת יש לזכור – הקישורים לא יועילו מבחינת קידום האתר, אך יוכלו להביא אליכם גולשים נוספים.
קישורי spam הם קישורים הנכנסים לאתר שלכם מאתרים בעיתיים כגון: אתרי הימורים, אתרי מין, אתרי הסתה, וכדומה. קבלת קישורים מאתרים כאלו במפורש עלולים להזיק לדירוג האתר שלכם בעיני מנוע החיפוש.
קישורי חוות מתייחסים לקישורים המגיעים לאתרכים מאתרים שנבנו אך ורק לצורך קידומי, ואינם מכילים תוכן או מידע בעל ערך מוסף לגולש. החלפת קישורים עם אתרים מעין אלו תזיק לדירוג אתרכם.

כמו בהרבה נישות בתחום השיווק והקידום באינטרנט, כדאי לדעת מה אתם עושים או להעזר באנשי מקצוע עם ניסיון באותו תחום. אחרת תמצאו עצמכם במצעים החלפות קישורים שאינכם משיגים מהן דבר אך נותנים מה"כח" של האתר שלכם, ובכך גורמים נזק לעסק שלכם או של הלקוחות שלכם.

שלחו לנו מייל

חדש בבלוג​

מקצועיות לאורך כל הדרך

אסטרטגיה תקשורתית
בלוג קידום אתרים מקצועי

הדרך לבניית מותג חזק ושמירה על מוניטין עסקי עוברת בניהול נכון של אסטרטגיה תקשורתית

ניהול נכון של אסטרטגיה תקשורתית היא דרך לבניית מותג חזק ושמירה על מוניטין עסקי. האסטרטגיה מאפשרת לחברה להגדיר מטרות ברורות ולהשקיע בדרכי פעולה להשגתן, כולל זיהוי קהלי יעד ובניית מסרים מתאימים. ייעוץ תקשורתי מקצועי ושילובו בתוך תכניות השיווק והתקשורת של החברה חיוניים להצלחת האסטרטגיה.

קרא עוד »
בלוג קידום אתרים מקצועי

מה זה Google SGE וכיצד יכול לשפר את תוצאות החיפוש שלך?

מנוע החיפוש של גוגל הוא אחד מהכלים החשובים ביותר בעידן הדיגיטלי העכשווי וכפי שתמיד הייתה בחזית החדשנות, היא משיקה כעת כלי חדש בשם Google SGE המבוסס בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות המאפשרים גישה מתקדמת וממוקדת יותר לחיפוש וקבלת מידע.

קרא עוד »
קידום אתרים סמנטי
בלוג קידום אתרים מקצועי

שימוש במילות מפתח ו-LSI

על ידי שילוב מילות מפתח LSI באופן טבעי בתוכן האתר, ניתן לשפר אופטימיזציית מילות מפתח, לספק חוויית משתמש עשירה ורלוונטית יותר וכך- להגביר את סיכויי הדירוג הגבוה במנועי החיפוש.
הטכניקה של LSI מאפשרת להרחיב את הנושא המרכזי באמצעות מילים וביטויים נוספים וקשורים, מבלי להידרש לשימוש חוזר במילים זהות וכך להמנע מדחיסת מילות מפתח.מעולה לאיזון בין קידום האתר לבין טקסט רהוט וטבעי.

קרא עוד »
ייעוץ תקשורת וניהול משברים
בלוג קידום אתרים מקצועי

ייעוץ תקשורת וניהול משברים

לא הייתם חושבים לקבל עובד.ת לעבודה, בלי לקבל קורות חיים ויש להניח שאתם גם נוהגים לעשות תחקיר מקדים ברשתות החברתיות וברחבי הרשת. הגיוני.

קרא עוד »