למה כדאי ללמוד קידום אתרים

אנחנו חיים בעולם אשר נשלט יותר ויותר על ידי רשת האינטרנט, בין אם אתם אוהבים זאת או לא. והאמצעים השולטים בניווט דרכינו ברשת הם מנועי החיפוש, וגם זאת בין אם אתם אוהבים או לא. כלומר, גם אם העבודה שלכם בעתיד כמעט ולא תהיה קשורה לאינטרנט, עדיין ייטב לכם אם לפחות יהיה בידיכם מידע בסיסי לגבי הדרך בה פועלים מנועי החיפוש, וכיצד אתם יכולים לגרום להם לעבוד ולפעול עבורכם ולטובתכם.

לאור החשיבות של האינטרנט בחיינו, לא פלא שגם מכללות מציעות היום לסטודנטים בלימודי תואר ראשון, להצטרף לקורסים אשר יכשירו אותם לעבודות ולמשרות בעולם התעסוקה העתידי בכלל, ובענפי ההיי-טק בפרט.

הנה כמה סיבות למה כדאי לכם ללמוד, או לפחות להכיר את הנושא שנקרא ׳קידום אתרים׳:

האינטרנט הוא ההזדמנות הטובה ביותר שבאמצעותה תוכלו לבלוט ולהיראות

בין אם אתם מפעילים עסק משלכם, עובדים כמומחים עצמאיים או מחפשים עבודה בחברת החלומות שלכם – האינטרנט הוא הדרך הטובה ביותר לגרום לאנשים להכיר אתכם. להשתמש באמצעי הפרסום המסורתיים כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים או למעסיקים, זה גם יקר מדי וגם בלתי יעיל עד כדי גיחוך. האינטרנט מאפשר לכם לעשות זאת בעצמכם כמעט ללא עלויות ומציע לכם להגיע לכמה אנשים שרק תרצו.
אבל ללא ידיעת ׳קידום אתרים׳, או באנגלית – Search Engine Optimization, ובקיצור SEO, לא תוכלו לעשות זאת.

הגנה מפני ספקי שירות SEO ברמה נמוכה

גם אם אתם לא הולכים לעבוד כאנשי קידום אתרים, סביר מאוד להניח שתצטרכו את שירותי ה-SEO בשלב זה או אחר של החיים שלכם, מהסיבות שמנינו למעלה. ייתכן שתצטרכו SEO בדחיפות – כדי להקים אתר אינטרנט אשר ימשוך לקוחות לחנות המקוונת שלכם, כדי לארגן את הנוכחות שלכם באינטרנט על מנת לאפשר למעסיקים פוטנציאליים להכיר אתכם, או כדי להשיג כל מטרה אחרת – ולא תהיה לכם שום דרך אחרת אלא ליצור קשר עם ספק שירות SEO. כעת, אם אין לכם מושג איך הדברים האלה פועלים, תצטרך לבטוח בספק השירות באופן עיוור ולהאמין שהוא אכן יעשה עבורכם את הטוב ביותר ובמקרה זה, אין שום ערבות לכך שלא תיפלו בגדול.
אנשי SEO לא מיומנים כראוי, עלולים להרוס את המוניטין שלכם באינטרנט. לכן, אם תדעו לפחות את היסודות של תחום ׳קידום האתרים׳, תוכלו לחסוך מעצמכם את הצרות הללו.

יכולת לסייע לספק ה-SEO שלכם

אם תשאלו כל מי שעובד בתחום קידום האתרים, הוא יספר לכם שלעבוד עבור מעסיק שלא יודע כלום, אבל ממש כלום, על SEO, זה פשוט גיהינום. מעסיק שכזה לא מבין מה ניתן להשיג באמצעות SEO ומה לא, הוא לא מספק את המידע הדרוש לקידום האתר, והוא גם מציב דרישות בלתי סבירות – כל אלה, לא רק הופכים את עבודתו של מומחה ה-SEO לקשה יותר, אלא גם גורמים לו להיות הרבה פחות יעיל. כאשר יש לכם, כמבקשי שירות, ידע כלשהו לגבי SEO, אתם הופכים לנכס יקר עבור מי הספק שמעניק לכם שירות לקידום האתר, והוא מסוגל לבנות אתכם קשרים מקצועיים טובים יותר ולארגן את שיתוף הפעולה ביניכם בצורה הרבה יותר יעילה.

לשפר את הקריירה שלכם

ולאחר שאמרנו כל זאת, אם תלמדו את המורכבות שכרוכה באופטימיזציה של מנועי החיפוש, תוכלו גם לסייע לעצמכם לבנות את הקריירה שלכם. גם אם בסופו של דבר תהיו מיומנים אך ורק ביסודות הקשורים לתורת קידום האתרים, זה לא משנה. הדבר החשוב הוא שתהיה בידיכם מיומנות נוספת שתיראה נהדר בקורות החיים שלכם, שאולי תתברר כשימושית מאוד גם היום וגם בעתיד. מיומנות זו תעזור לכם ליצור לעצמכם תדמית של מומחים רב צדדיים אשר להוטים תמיד ללמוד דברים חדשים. זאת, ועוד. אתם לא צריכים להשקיע ארבע שנות לימודים במכללה כדי לקבל ידע אמתי בנושא. הירשמו לקורס קצר, או אפילו קראו מדריכים מקוונים, ותמצאו שזה יותר ממספיק.

די נגזים אם נאמר שאופטימיזציה של מנועי החיפוש מלווה כל היבט בחיים שלנו, אבל זו לא הגזמה מאוד גדולה. ככול שהאינטרנט הולך ומשתלט יותר ויותר על התקשורת המסורתית, היכולת שלנו להבין כיצד מוצאים את המידע שנמצא בה, הופכת להיות יותר ויותר חיונית וממש כמו התכנות, קידום אתרים הוא אחד הכישורים שיהיו חיוניים מאוד גם בעולם התעסוקה העתידי. 

שלחו לנו מייל

חדש בבלוג​

מקצועיות לאורך כל הדרך

אסטרטגיה תקשורתית
בלוג קידום אתרים מקצועי

הדרך לבניית מותג חזק ושמירה על מוניטין עסקי עוברת בניהול נכון של אסטרטגיה תקשורתית

ניהול נכון של אסטרטגיה תקשורתית היא דרך לבניית מותג חזק ושמירה על מוניטין עסקי. האסטרטגיה מאפשרת לחברה להגדיר מטרות ברורות ולהשקיע בדרכי פעולה להשגתן, כולל זיהוי קהלי יעד ובניית מסרים מתאימים. ייעוץ תקשורתי מקצועי ושילובו בתוך תכניות השיווק והתקשורת של החברה חיוניים להצלחת האסטרטגיה.

קרא עוד »
בלוג קידום אתרים מקצועי

מה זה Google SGE וכיצד יכול לשפר את תוצאות החיפוש שלך?

מנוע החיפוש של גוגל הוא אחד מהכלים החשובים ביותר בעידן הדיגיטלי העכשווי וכפי שתמיד הייתה בחזית החדשנות, היא משיקה כעת כלי חדש בשם Google SGE המבוסס בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות המאפשרים גישה מתקדמת וממוקדת יותר לחיפוש וקבלת מידע.

קרא עוד »
קידום אתרים סמנטי
בלוג קידום אתרים מקצועי

שימוש במילות מפתח ו-LSI

על ידי שילוב מילות מפתח LSI באופן טבעי בתוכן האתר, ניתן לשפר אופטימיזציית מילות מפתח, לספק חוויית משתמש עשירה ורלוונטית יותר וכך- להגביר את סיכויי הדירוג הגבוה במנועי החיפוש.
הטכניקה של LSI מאפשרת להרחיב את הנושא המרכזי באמצעות מילים וביטויים נוספים וקשורים, מבלי להידרש לשימוש חוזר במילים זהות וכך להמנע מדחיסת מילות מפתח.מעולה לאיזון בין קידום האתר לבין טקסט רהוט וטבעי.

קרא עוד »
ייעוץ תקשורת וניהול משברים
בלוג קידום אתרים מקצועי

ייעוץ תקשורת וניהול משברים

לא הייתם חושבים לקבל עובד.ת לעבודה, בלי לקבל קורות חיים ויש להניח שאתם גם נוהגים לעשות תחקיר מקדים ברשתות החברתיות וברחבי הרשת. הגיוני.

קרא עוד »