האם הקידום הסמנטי זה העתיד של ה – SEO?

בטח כבר יצא לכם/ן לשמוע על הקידום הסמנטי - מושג עולה בעולם ה-SEO שהתחיל לאחרונה לצבור פופולריות רבה. האם כבר אפשר להכריז עליו כשם דבר בקידום האורגני? עדיין מוקדם אבל בהחלט נראה שזה הכיוון.

אם בעבר עבודת ה-SEO התבססה בעיקר על צ'קליסט קבוע לפי ספר ההנחיות של גוגל, נראה שהיום לקראת העשור השלישי של שנות ה-2000, הזמנים השתנו וכך גם שיטות העבודה. אם ניקח לדוגמה את עדכון פינגווין 4.0 שגוגל השיקו בשנת 2016 והפך לחלק אינטגרלי מהאלגוריתם המכיל יותר מ-200 מדדים, היום אפשר בהחלט להתייחס לנושא של הקידום סמנטי; מושג עולה בעולם ה-SEO שהתחיל לאחרונה לצבור פופולריות רבה. עם זאת, עדיין מוקדם להכריז על הקידום הסמנטי כשיטת הקידום המובילה היום, מכיוון שהיא די אמורפית וכמעט בלתי ניתנת לזיהוי.

קידום אתרים SEO סמנטי

אז איך בכל זאת אפשר להגדיר את הקידום סמנטי בכמה מילים?

בשונה משיטת הקידום המוכרת שבה עושים הטמעה מדוייקת של השאילתות בעמודים המקודמים, כשמדברים על קידום סמנטי המשמעות שמתקבלת היא הפוכה, כלומר, הטמעה לא מדוייקת של שאילתות החיפוש בעמודים המקודמים. מכיוון שגוגל כבר הספיקו לשכלל את יכולת ההבנה ואיבוד המידע של האלגוריתם, העיקרון המנחה בשיטת קידום זו הוא לכוון יותר לנושא העמוד ולא רק לביטוי עצמו.

בקצרה – כיצד הקידום הזה עובד?

אפשר להגיד שהקידום הזה עובד קצת אחרת; במקביל להתמקדות במילת המפתח המיועדת, נדרש כאן לאתר שאילתות בעלי הקשרים רחבים יותר לנושא העמוד ולשלבן בגוף התוכן, כדי שיספקו מענה על כמה שיותר שאלות הקשורות לנושא הכללי. כך בעצם מנוע החיפוש ילמד את ההקשרים הרחבים סביב הנושא שאותו מעוניינים לקדם בעמוד וכתוצאה מכך, הוא יזכה ליותר חשיפות מביטויי מפתח רלוונטיים.

מהם היתרונות העיקריים של שיטת הקידום הזאת?

1. כתיבת מאמרים מושקעים יותר

2. כתיבה פחות מאומצת מבלי לחשוב "איפה אוכל להטמיע את הביטוי בגוף התוכן וכמה פעמים לחזור עליו"

3. חשיפות רבות יותר וכתוצאה מכך – גידול בכניסות

אז איך מקדמים על פי השיטה הסמנטית?

מאז ומתמיד המטרה העיקרית של גוגל היא להציג כמה שיותר תוצאות איכותיות ורלוונטיות לנושא המחופש וכאן שיטת הקידום הסמנטית משחקת תפקיד משמעותי. במידה וגוגל יכריזו עליה כשיטת הקידום המובילה,

האלגוריתם יאלץ להיות מדוייק יותר בהבנת ההקשרים של ביטויי לונג טיילס, עוד לפני שיתחיל לחלק ציוני איכות לאתרים שנסרקים וכיוצא בזאת – להעלות את רף האיכות גבוה, שם למעלה, בתוצאות שאותן בחרה להציג לגולשים.

אם בוחרים לקדם בשיטה זו, כדאי לשים לב לכמה פרמטרים:

הצגת מידע באמצעות שאלות תשובות

שאלות תשובות קידום אתרים

כמעט בלתי אפשרי לכתוב מאמר טוב שיעסוק בנושא המקודם עם תוכן דל מידי וההיפך – לכתוב יותר מידי תוכן כנראה שזה לא מה שיספק את הסחורה.. מה שכן יכול להפוך את המאמר לאיכותי ובעל ערך מוסף אמיתי – יצריך לחפש את השאלות של הגולשים, לשלב אותם במאמר ולתת עליהם מענה. כדי למצוא שאלות גולשים, אפשר לעשות שימוש בכלים חינמיים כמו Google Suggest, Keywordtool.io, ועוד.

לא לזרוק ביטויים לפח!

בשלב מחקר המילים (ובהנחה שמדובר בנושאי קידום יחסית פופולריים), סביר להניח שיצטברו מספר רב של שאלות גולשים וביטויי לונג טיילס שיהיו פחות רלוונטיות לעמוד הספציפי, אך כן יוכלו לתת מענה על תחומים נוספים שבו האתר עוסק. שורה תחתונה – אם הצטברו ביטויי מפתח נוספים ורלוונטיים לתחום, כדאי לייצר בנק ביטויים שיוכלו לשמש בעתיד לכתיבת תכנים נוספים לבלוג של האתר.

לעשות שימוש מושכל וממוקד בביטויי המפתח

השימוש ב- SEO סמנטי עלול לפתות את מקדמי האתרים לעשות שימוש במספר רב של ביטויי מפתח באופן מוגזם שלא כצורך. כדי להימנע ממצבים כאלו אפשר לסכם את זה ב-יהיו איכותיים, אך הישארו ממוקדים!

חיפוש קולי VS ביטויים גנריים

כצפוי, לטכנולגיית החיפוש הקולי תהיה השפעה לא מבוטלת על עבודת ה-SEO. בהקשר לסמנטיקה, השימוש בעוזרים וירטואליים כמו סירי ואוקיי גוגל, רק הולך ותופס תאוצה ויביא את חיפושי הלונג טיילס לקדמת הבמה על חשבון החיפושים הגנריים. זו הסיבה שנשות ואנשי ה-SEO יצטרכו לקחת את הנושא הזה לתשומת ליבם ולתפוס את זה כהזדמנות ולא כקושי.

לסיכום – SEO סמנטי היא שיטת קידום שהייתה פחות מקובלת בעבר הלא רחוק, אך היום כבר אי אפשר להתעלם ממנה או לפקפק ביעילותה. נכון, זו שיטת קידום שתצריך עבודת מחקר רבה יותר אך התגמול משתלם – עבודת קידום מאתגרת יותר עבור איש/ת ה-SEO וכמובן, עבודת קידום איכותית יותר עבור הלקוחות.

נכתב על ידי עוז לוי, מומחה SEO בחברת אפליד

שלחו לנו מייל

חדש בבלוג​

מקצועיות לאורך כל הדרך

אסטרטגיה תקשורתית
בלוג קידום אתרים מקצועי

הדרך לבניית מותג חזק ושמירה על מוניטין עסקי עוברת בניהול נכון של אסטרטגיה תקשורתית

ניהול נכון של אסטרטגיה תקשורתית היא דרך לבניית מותג חזק ושמירה על מוניטין עסקי. האסטרטגיה מאפשרת לחברה להגדיר מטרות ברורות ולהשקיע בדרכי פעולה להשגתן, כולל זיהוי קהלי יעד ובניית מסרים מתאימים. ייעוץ תקשורתי מקצועי ושילובו בתוך תכניות השיווק והתקשורת של החברה חיוניים להצלחת האסטרטגיה.

קרא עוד »
בלוג קידום אתרים מקצועי

מה זה Google SGE וכיצד יכול לשפר את תוצאות החיפוש שלך?

מנוע החיפוש של גוגל הוא אחד מהכלים החשובים ביותר בעידן הדיגיטלי העכשווי וכפי שתמיד הייתה בחזית החדשנות, היא משיקה כעת כלי חדש בשם Google SGE המבוסס בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות המאפשרים גישה מתקדמת וממוקדת יותר לחיפוש וקבלת מידע.

קרא עוד »
קידום אתרים סמנטי
בלוג קידום אתרים מקצועי

שימוש במילות מפתח ו-LSI

על ידי שילוב מילות מפתח LSI באופן טבעי בתוכן האתר, ניתן לשפר אופטימיזציית מילות מפתח, לספק חוויית משתמש עשירה ורלוונטית יותר וכך- להגביר את סיכויי הדירוג הגבוה במנועי החיפוש.
הטכניקה של LSI מאפשרת להרחיב את הנושא המרכזי באמצעות מילים וביטויים נוספים וקשורים, מבלי להידרש לשימוש חוזר במילים זהות וכך להמנע מדחיסת מילות מפתח.מעולה לאיזון בין קידום האתר לבין טקסט רהוט וטבעי.

קרא עוד »
ייעוץ תקשורת וניהול משברים
בלוג קידום אתרים מקצועי

ייעוץ תקשורת וניהול משברים

לא הייתם חושבים לקבל עובד.ת לעבודה, בלי לקבל קורות חיים ויש להניח שאתם גם נוהגים לעשות תחקיר מקדים ברשתות החברתיות וברחבי הרשת. הגיוני.

קרא עוד »