5 טעויות נפוצות בנוגע לקידום אתרים (SEO)

בעלי אתרים רבים מגיעים עם ציפיות רבות לנושא של קידום אתרים אורגני. רובם אינם מבינים שמדובר בתהליך שצריך לבנות לאורך זמן, צעד אחר צעד, על מנת להגיע לתוצאות משמעותיות. ציפיות אלו מניבות גם טעויות בתפיסתם בנוגע לקידום אתרים, שפעמים רבות מתנגשות עם המציאות. על מנת למנוע מצב לא נעים בין לקוח לנותן השירות, אנחנו ממליצים על תיאום ציפיות ברור בתחילת התהליך, שישקף את הצורך בשיתוף פעולה מצד שני הצדדים.

להלן כמה טעויות נפוצות בקרב בעלי אתרים בנוגע לשירות קידום אתרים אורגני

  1. קידום אתרים הוא פיתרון מהיר לשיווק באינטרנט

אמנם קידום אתרים הוא אחת האופציות הטובות ביותר מבין אסטרטגיות שיווק אונליין, והתוצאות של הקידום האורגני הן מעולות. אך חשוב להבין שקידום אורגני הוא לא פיתרון מהיר עבור מי שרוצה להגדיל טראפיק באופן משמעותי. בעבר קידום אתרים היה פשוט יותר והיה ניתן להגיע לתוצאות בפרק זמן קצר ביותר. כיום זה ממש לא המצב.

האלגוריתמים של גוגל מתעדכנים באופן שוטף על מנת להילחם בספאמרים. השינויים התדירים והמחמירים שהתרחשו בשנתיים האחרונות, הפכו את תהליך הקידום למורכב יותר ובהתאם לכך הוא לוקח יותר זמן מאשר בעבר.

  1. מספיק להתמקד בקידום אתרים אורגני בלבד על מנת לראות רווחים

אכן חשוב להשקיע בקידום אתרים אורגני, אך גם חשוב להשקיע בשיטות שיווק נוספות כדי לתמוך בעבודת הקידום, לדוגמא: תוכן שיווקי, קידום ברשתות חברתיות, ניוזלטר, פירסום ממומן ברשת ועוד.

קידום אתרים אורגני הוא שיטת שיווק לטווח ארוך, בעוד ששיטות שיווק אחרות הן קצרות טווח. השילוב בין שיטות שיווק שונות יניב תוצאות מהירות יותר וטובות יותר בהיבט של החזר ההשקעה ראשונית.

טעויות נפוצות בקידום האתר - אפליד

  1. "אל תיגע לי באתר – רק תקדם אותו"

בעלי אתרים רבים חוששים לתת למקדמי האתרים להתעסק להם באתר, מחשש שישנו משהו במסר או במראה האתר. אך הם אינם מבינים שקידום אתרים אורגני מתחיל באתר עצמו.

לא מספיק להביא גולשים לאתר – חשוב גם להתייחס לחוויה שלהם ברגע שהם הגיעו אליו, הן מבחינת עיצוב האתר והן מבחינת היררכיית המידע בו. בעוד שחברת קידום בהרבה מקרים תמליץ על שינויים בעיצוב לטובת הקידום והמרות גולשים, בעלי האתרים הרבה פעמים לא מבינים את הקשר בין הדברים, ומקובעים לעיצוב האתר הקיים, שבהרבה מקרים מיושן, ואינו מתאים לדרישות הקידום העכשוויות.

  1. "ברגע שאגיע למקום ה-1 העסק שלי יצליח"

כאשר אנחנו עורכים מחקר מילים אנחנו בדרך כלל נימשך קודם כל לביטויים עם נפח חיפוש גבוה יחסית. כאשר ביטויים אלו מגיעים למיקומים גבוהים, קיימת ההנחה שההצלחה תגיע באופן מיידי.

התנהגות הגולשים ברשת היא דבר בלתי צפוי, ולכן אם הגעת למיקומים הראשונים, אין זה אומר בהכרח שתזכה לכמות ההמרות הגדולה שאתה צופה לה לאור נפח החיפוש של הביטויים. 

  1. אם מגיעים למקום ה-1 – נשארים שם לתמיד

כדי להביא עמוד אינטרנט למיקומים הראשונים בגוגל נדרשת עבודה רבה. אבל נדרשת  עבודה רבה אפילו יותר כדי לשמר את אותם מיקומים לאורך זמן. ולכן אם הגעת למיקום גבוה, עליך לדאוג להמשיך עם העבודה המתמדת, כיון שתמיד יש מי שעובד קשה גם כן ומתחרה בך על אותם הביטויים.

לסיכום,

מילה קטנה לבעלי אתרים – עבודה על קידום אתר במנועי חיפוש מצריכה פעילות מתמדת, מעקב והתאמת העבודה לשינויים בתחום, יחד עם הרבה שיקול דעת ואינטואיציה הנסמכת על ניסיון בתחום. זה נכון, יכול להיות שאתם הייתם יכולים לעשות את זה בעצמכם, אבל אתם משלמים על השירות על מנת שיעשו עבודה זו באופן מקצועי וטוב. לכן אנחנו ממליצים לכם לסמוך על אנשי המקצוע בעלי הניסיון, שיעשו את העבודה שלהם כמו שהם יודעים.

מילה קטנה למקדמי אתרים – בעלי האתרים פעמים רבות מפקידים בידיכם את הדבר היקר להם ביותר. לא מדובר רק בעסק שלהם, אלא גם בהכנסה שלהם, בשקט הנפשי שלהם, בביטחון המשפחה שלהם ועוד. טבעי שיהיו מתוחים לגבי המצב שלהם, וידרשו לקבל תשובות. תנו להם אותן. לפעמים הפניה למקור מידע יכול לשפוך אור על מצב הקידום שלהם, והם יבינו יותר לעומק את האתגרים שעומדים בפניכם. שלחו להם נתונים, וכמה שיותר. והכי חשוב, תקשיבו להם, כי הם מכירים את העסק שלהם הכי טוב, והמידע הזה חשוב גם בשבילכם.

[TheChamp-FB-Comments]

שלחו לנו מייל

חדש בבלוג​

מקצועיות לאורך כל הדרך

ייעוץ תקשורת וניהול משברים
בלוג קידום אתרים מקצועי

ייעוץ תקשורת וניהול משברים

לא הייתם חושבים לקבל עובד.ת לעבודה, בלי לקבל קורות חיים ויש להניח שאתם גם נוהגים לעשות תחקיר מקדים ברשתות החברתיות וברחבי הרשת. הגיוני.

קרא עוד »
כתיבת תוכן AI והשפעתו על SEO וגוגל
בלוג קידום אתרים מקצועי

כתיבת תוכן באמצעות AI: לשמור על איכות ולהימנע מענישת גוגל

במאמר זה, אנו נתאר כיצד ניתן לשמור על איכות גבוהה ולהימנע מהענישה של גוגל כאשר משתמשים בטכנולוגיות AI לכתיבת תוכן. נכיר גם את האופן שבו גוגל מתייחס לתוכן שנוצר על ידי AI מבחינת SEO, ונראה כיצד מדגישים בגוגל את חשיבותו העולה של מודל E-E-A-T על ידי פירוט השאלות אותן כל יוצר תוכן לשאול את עצמו בעת פרסום תכנים חדשים באתר.

קרא עוד »