A/B Testing

מאבני היסוד בעולם ה- CRO

בעולם השיווק הדיגיטלי, A/B Testing הינה אסטרטגיה שיווקית לבחינת פרמטרים מסוימים בקמפיין מודעות, בדף נחיתה או באתר ואת יעילותם ביצירת המרות. A/B Testing מאפשר לנו ללמוד את קהל היעד שלנו. למה הוא נמשך יותר, איזה נוסח יותר מסקרן אותו, איזה צבעים יביאו אותו לביצוע המרה. לפעמים האינסטינקט השיווקי שלנו לא בהכרח יניב את התוצאות הטובות ביותר, באמצעות A/B Testing ניתן להגיע למסקנות מבוססות, שאינן תלויות בתחושת הבטן שלנו, ולשפר את הביצועים באתר.

A/B TESTING בקמפיינים

על מנת לשפר את תוצאות המודעות שלנו, להביא לאחוזי הקלקה גבוהים יותר ולהוריד את עלויות הקמפיין, חשוב לבצע A/B Testing  במודעות שלנו. יש הרבה פרמטרים שניתן לבחון כמו נוסח המודעה, עיצוב באנרים ומיקומם, התאמות של מילות מפתח, זמני הצגת המודעה.

A/B Testing לדף הנחיתה

הצלחנו לגרום לגולש ללחוץ על המודעה שלנו? כפיים! עכשיו אנחנו צריכים לדאוג לאופטימיזציה של עמוד הנחיתה וכל שאר הרכיבים עד ההמרה המיוחלת.

כדי שנוכל להסיק מסקנות מהניסוי שלנו, חשוב לבצע A/B testing על פרמטר אחד בכל פעם. לאחר מכן נגדיר איזה אחוז מהגולשים מגיעים לעמוד המקורי ואיזה אחוז מגיע לעמוד הניסוי. כאשר שאר הפרמטרים נשארים זהים, נוכל לבחון בצורה יעילה איך השפיע השינוי שביצענו בדף הנחיתה על כמות ההמרות.

הנה כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון וניתן לבצע עבורם A/B test:

שימוש בצבעים

צבע הוא אחד מאמצעי העיצוב החזקים ביותר. הוא משפיע עלינו פסיכולוגית ויכול למקד את תשומת הלב שלנו או לחלופין, לגרום לנו להתבלבל ולפספס את המסר המרכזי.

ישנם מחקרים רבים שמנסים להצביע על השפעת הצבעים השונים על תהליך ההמרה. הצבע הכתום לדוגמא, נתפס כצבע אגרסיבי שמניע לפעולה, באדום נהוג להשתמש כצבע עיקרי למכירות סוף עונה או מכירות חיסול מכיוון שהוא יוצר אצלנו תחושת בהילות. אם נרצה ליצור תחושת רוגע ואמון, נבחר להשתמש בכחול או בסגול.

לא כל צבע שמתאים לקהל יעד מסוים, יתאים גם לקהל היעד שלכם. לכן חשוב לבצע A/B testing ולבחור בצורה מושכלת את הצבעים באתר שלנו.

טפסים – אלמנטים חשובים לביצוע A/B Testing

טופס יצירת הקשר, המרה או רכישה צריך להופיע במקום בולט לעין ורצוי שלא למקם אותו בתחתית עמוד שמצריך גלילה. טופסי צד שמרחפים בגלילה נחשבים כממירים יותר מטופס גדול שממוקם בתחתית העמוד.

נסו להקל על הגולשים שלכם לבצע את ההמרה והימנעו לטפסים ארוכים בעלי שדות רבים שחובה למלא. ככל שהגולש צריך לעבוד קשה יותר במילוי הטופס, כך גובר הסיכוי שהוא ינטוש את תהליך ההמרה.

נוסח הקריאה לפעולה

השתמשו בנוסח קריאה לפעולה קצר, ממוקד וברור. שמירה על בהירות ותמציתיות פה תגרום תקל על הגולש להשלים את ההמרה ויכולה גם לייצר אמון.

רצוי להשתמש בציווי בניסוח ההנעה לפעולה. לדוגמא, “הרשם כאן” במקום “להרשמה לחץ כאן”. אבל אל תוותרו גם כאן על שפת המותג שלכם. היו יצירתיים.

לסיום, טיפים לביצוע A/B test יעיל

  • שנו פרמטר אחד בכל ניסוי על מנת שתוכלו באמת לבודד את ההשפעה של כל שינוי על התוצאות.
  • הריצו את הבדיקה לאורך מספיק זמן כדי לקבל תמונה מציאותית של התנהגות הגולשים וברת משמעות מובהקת (statistically significant), אך בדקו את התוצאות לעתים קרובות ואל תזניחו את הניסוי לזמן ממושך מדיי.
  • כשהתוצאות ברורות ומובהקות מספיק- הסיקו מסקנות ויישמו אותן! גם אם התוצאה משקפת עיצוב שפחות מוצא חן בעיניכם או פחות תואם לאינסטינקטים השיווקיים שלכם.
  • עברו לניסוי הבא 🙂

בהצלחה!

אנחנו כאן כדי לעזור לכם להגיע ליעדים! צרו קשר כבר היום.

כותבת המאמר- טל גינסברג, מומחית SEO בצוות אפליד

שלחו לנו מייל

חדש בבלוג​

מקצועיות לאורך כל הדרך

בלוג קידום אתרים מקצועי

מה זה Google SGE וכיצד יכול לשפר את תוצאות החיפוש שלך?

מנוע החיפוש של גוגל הוא אחד מהכלים החשובים ביותר בעידן הדיגיטלי העכשווי וכפי שתמיד הייתה בחזית החדשנות, היא משיקה כעת כלי חדש בשם Google SGE המבוסס בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות המאפשרים גישה מתקדמת וממוקדת יותר לחיפוש וקבלת מידע.

קרא עוד »
קידום אתרים סמנטי
בלוג קידום אתרים מקצועי

שימוש במילות מפתח ו-LSI

על ידי שילוב מילות מפתח LSI באופן טבעי בתוכן האתר, ניתן לשפר אופטימיזציית מילות מפתח, לספק חוויית משתמש עשירה ורלוונטית יותר וכך- להגביר את סיכויי הדירוג הגבוה במנועי החיפוש.
הטכניקה של LSI מאפשרת להרחיב את הנושא המרכזי באמצעות מילים וביטויים נוספים וקשורים, מבלי להידרש לשימוש חוזר במילים זהות וכך להמנע מדחיסת מילות מפתח.מעולה לאיזון בין קידום האתר לבין טקסט רהוט וטבעי.

קרא עוד »
ייעוץ תקשורת וניהול משברים
בלוג קידום אתרים מקצועי

ייעוץ תקשורת וניהול משברים

לא הייתם חושבים לקבל עובד.ת לעבודה, בלי לקבל קורות חיים ויש להניח שאתם גם נוהגים לעשות תחקיר מקדים ברשתות החברתיות וברחבי הרשת. הגיוני.

קרא עוד »
כתיבת תוכן AI והשפעתו על SEO וגוגל
בלוג קידום אתרים מקצועי

כתיבת תוכן באמצעות AI: לשמור על איכות ולהימנע מענישת גוגל

במאמר זה, אנו נתאר כיצד ניתן לשמור על איכות גבוהה ולהימנע מהענישה של גוגל כאשר משתמשים בטכנולוגיות AI לכתיבת תוכן. נכיר גם את האופן שבו גוגל מתייחס לתוכן שנוצר על ידי AI מבחינת SEO, ונראה כיצד מדגישים בגוגל את חשיבותו העולה של מודל E-E-A-T על ידי פירוט השאלות אותן כל יוצר תוכן לשאול את עצמו בעת פרסום תכנים חדשים באתר.

קרא עוד »