הכתובת על הוול- פרסום בפייסבוק

אם פעם ראשי התיבות שהיו שגורים בפיו של כל מקדם אתרים היו SEO (search engine optimization), הרי שבשנים האחרונות קיצור חדש וחשוב לא פחות תופס את תשומת ליבם של מקדמי האתרים, כמו גם בעלי עסקים: SMO- Social Media Optimization.

אחד הצעדים הראשונים וההכרחיים למיתוג עסק הוא פתיחת עמוד בפייסבוק- כל הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים נמצאים שם, ואם העסק שלך לא שם, הוא פשוט לא קיים. היתרונות בעמוד עסקי בפייסבוק כוללים לא רק מיתוג ונוכחות, אלא גם מאפשרים נגישות ותקשורת ישירה מול הלקוח. אחת התרומות החשובות של עמוד פייסבוק עסקי היא תמיכה במאמצי הקידום האורגני של האתר.

אז איך בדיוק משפיע פרסום בפייסבוק על הקידום האורגני?

כיום אחד הפרמטרים המשפיעים על דירוגו של אתר בגוגל ועל מיקומו בתוצאות החיפוש הוא הבאזז שיוצר המותג ברשתות החברתיות. מכאן שפרסום יעיל וממוקד בפייסבוק, שיגרום למעורבות של גולשים בצורת שיתופים, לייקים ותגובות, יאותת לגוגל שהמותג רלוונטי, מעניין את הגולשים ויוצר אינטראקציה.

פרסום בפייסבוק ותרומתו לקידום האתר

הנה שלוש התרומות העיקריות של הפרסום בפייסבוק לחיזוק הנוכחות במנועי החיפוש:

  1. שיתוף פוסטים בפייסבוק הוא עוד צורה של קישורים נכנסים לאתר- בניית מערכת קישורים ענפה לאתר תמיד הייתה חלק מהותי ובלתי נפרד מהקידום האורגני. כיום, דרך נוספת להשיג קישורים ולאותת לגוגל שהאתר שלך אמין ורלוונטי היא באמצעות שיתוף של תכנים מהאתר בפייסבוק, והמשך שיתופם על ידי גולשים אחרים, או לחילופין קישורים מפוסטים בפייסבוק לאתר האינטרנט.
  2. שיתוף תכנים מאתר בפייסבוק מזרז את סריקת האתר על ידי גוגל ומעלה את תדירותה.
  3. שיתוף תכנים מהאתר ברשתות החברתיות מגביר את חשיבות הדומיין בעיני הרובוטים של גוגל- כשגולש משתף תוכן מהאתר שלכם בעמוד הפייסבוק שלו, גוגל רואה בכך אישור לרלוונטיות של האתר והתוכן, ולאמינות המותג.

הבנתי, אז איך בפועל מקדמים את האתר באמצעות הפייסבוק?

אחת הפעולות הבסיסיות שכדאי לעשות בכל עבודת קידום של אתר היא הוספת תוספים המאפשרים לייק, תגובה ושיתוף לכל עמודי האתר. עודדו את הגולשים לקחת חלק פעיל באתר- אינטראקציה של הגולש עם האתר כאמור לא רק תשפר את תדירות הסריקה על ידי מנועי חיפוש, אלא גם תשדר שמדובר בתוכן רלוונטי לגולש.

פעולה נוספת וחשובה ביותר לתהליך קידום האתר ברשתות החברתיות היא פרסום בפייסבוק. פוסט שבנוי בצורה מקצועית ומוכוון לקהל היעד הנכון יפנה את הגולש לאתר שלך, ויגרום לו לשוטט באתר, לעבור בין עמודים, לקרוא תכנים ובתקווה גם לבצע המרה. פעולות אלה יביאו לזמן שהייה ארוך באתר, מה שיאותת לגוגל על רלוונטיות התוכן לגולש, וזה, כידוע, אחד הפרמטרים החשובים ביותר שהרובוטים של גוגל מחפשים לראות.

לסיכום- שלא תגידו שלא אמרנו…

הפייסבוק הוא פלטפורמה שהנוכחות בה אינה עניין של שיקול דעת, אלא חובה לכל עסק שרוצה לשרוד. מערכת הפרסום של פייסבוק מאפשרת פילוח סופר ממוקד והגעה לקהל יעד שסביר שיתעניין בשירות שברצונכם למכור, מה שלא קיים בפעילות הקידום האורגני הרגילה. הפייסבוק הוא עולם ומלואו, ומאפשר מגוון אפשרויות שלא היו קיימות בעבר ושיכולות לתרום רבות לקידום אתרים, אז למה לא להשתמש בו?

כותבת המאמר – לנה צלר- מנהלת תיקי לקוחות בתחום SEO בצוות אפליד

[TheChamp-FB-Comments]

שלחו לנו מייל

חדש בבלוג​

מקצועיות לאורך כל הדרך

בלוג קידום אתרים מקצועי

מה זה Google SGE וכיצד יכול לשפר את תוצאות החיפוש שלך?

מנוע החיפוש של גוגל הוא אחד מהכלים החשובים ביותר בעידן הדיגיטלי העכשווי וכפי שתמיד הייתה בחזית החדשנות, היא משיקה כעת כלי חדש בשם Google SGE המבוסס בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות המאפשרים גישה מתקדמת וממוקדת יותר לחיפוש וקבלת מידע.

קרא עוד »
קידום אתרים סמנטי
בלוג קידום אתרים מקצועי

שימוש במילות מפתח ו-LSI

על ידי שילוב מילות מפתח LSI באופן טבעי בתוכן האתר, ניתן לשפר אופטימיזציית מילות מפתח, לספק חוויית משתמש עשירה ורלוונטית יותר וכך- להגביר את סיכויי הדירוג הגבוה במנועי החיפוש.
הטכניקה של LSI מאפשרת להרחיב את הנושא המרכזי באמצעות מילים וביטויים נוספים וקשורים, מבלי להידרש לשימוש חוזר במילים זהות וכך להמנע מדחיסת מילות מפתח.מעולה לאיזון בין קידום האתר לבין טקסט רהוט וטבעי.

קרא עוד »
ייעוץ תקשורת וניהול משברים
בלוג קידום אתרים מקצועי

ייעוץ תקשורת וניהול משברים

לא הייתם חושבים לקבל עובד.ת לעבודה, בלי לקבל קורות חיים ויש להניח שאתם גם נוהגים לעשות תחקיר מקדים ברשתות החברתיות וברחבי הרשת. הגיוני.

קרא עוד »
כתיבת תוכן AI והשפעתו על SEO וגוגל
בלוג קידום אתרים מקצועי

כתיבת תוכן באמצעות AI: לשמור על איכות ולהימנע מענישת גוגל

במאמר זה, אנו נתאר כיצד ניתן לשמור על איכות גבוהה ולהימנע מהענישה של גוגל כאשר משתמשים בטכנולוגיות AI לכתיבת תוכן. נכיר גם את האופן שבו גוגל מתייחס לתוכן שנוצר על ידי AI מבחינת SEO, ונראה כיצד מדגישים בגוגל את חשיבותו העולה של מודל E-E-A-T על ידי פירוט השאלות אותן כל יוצר תוכן לשאול את עצמו בעת פרסום תכנים חדשים באתר.

קרא עוד »