בניית קהל דומה בפייסבוק

כיום, כל בעלי העסקים כבר מבינים, אם אתה לא בפייסבוק, אתה לא שם. הפייסבוק הוא לא רק כלי יח"צ תדמיתי ופלטפורמה לקיום תקשורת בלתי אמצעית עם הלקוחות שלך, אלא גם מקור תמיכה בקידום האורגני של האתר שלך, איסוף לידים והגדלת מכירות. הכל טוב ויפה, אך חסר טעם אם לא הצלחנו להגיע לקהל היעד שלנו. אז איך עושים זאת? הפייסבוק מעמיד בפניכם מספר אפשרויות לעשות זאת באמצעות הקידום הממומן. אחת מהן היא בניית קהל LookAlike – קהל המבוסס על מאפיינים של קהל קיים. המאמר הבא יראה לכם כיצד, אבל לפני הכל, נתחיל מההתחלה.

למי מכוונים בקידום הממומן?

משנת 2012, פייסבוק החלה להגביל את טווח ההגעה לקהל השבוי של הדפים העסקיים – האוהדים. כיום, כאשר תעלו פוסט בדף העסקי שלכם, תגיעו לכ-16% מהאוהדים. אז איך בכל זאת מגיעים לכולם? התשובה היא קידום ממומן בפייסבוק. באמצעותו תגיעו למספר רב של חשיפות לאוהדים, חבריהם וגם למשתמשי פייסבוק שאינם קשורים לדף העסקי שלכם, כלומר "קהל כללי". בבניית הקהל הכללי, לא נכוון לכל הכיוונים אלא ננסה להגיע לקהל יעד שלנו. ממשק ה Ads Manager או בעברית, מנהל המודעות, מאפשר בניית קהל בהתאם לפרמטרים של מין, ערים, גילאים, שפה, נתונים דמוגרפיים (כמו רמת השכלה, מצב משפחתי וכו') ותחומי עניין של קהל היעד הפוטנציאלי. כמובן שכאן נכנסת עבודת מחקר על קהל היעד. ככל שתדעו יותר על קהל היעד שלכם, כך יגדל הסיכוי להגיע אליו. אופציה אחרת, יעילה יותר, היא בניית קהל Lookalike, "קהל דומה".

Looka… what?!

קהל Lookalike הוא קהל המבוסס על קבוצת בסיס של קהל קיים כמו: אוהדים, לקוחות קיימים או קהל רימרקטינג – קהל המבקר האתר שלך. יש לכם רשימה כזו מוכנה ברשימת הקהלים? מעולה. עכשיו תוכלו לגשת למלאכה.

איך בונים קהל Lookalike?

שלב 1: גשו לסרגל העליון בממשק ה ad manager, לחצו על Tools, ובחרו ב Audiences.

Безымянный

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שלב 2: במסך ה Audiences צרו קהל חדש באמצעות לחיצה על כפתור Create Audience ובחירה של Lookalike Audience.

Безымянный2

 

 

 

 

 

 

 

 

שלב 3: יפתח לכם חלון, בו יש להזין מספר נתונים:

  • תחילה בחרו מהי היא קבוצת הבסיס. במקרה שלנו, בחרתי את קהל מותאם אישית, שהכינותי מראש: קבוצת כתובות מייל.
  • יש לבחור מדינה. בניית הקהל מוגבלת למדינה אחת, כך שאם אתם מפרסמים לדוגמה בארה"ב ובגרמניה, יש לבנות קהלים דומים נפרדים לכל מדינה.
  • יש לבחור את גודל הקהל על פי אחוזים מגודל האוכלוסייה של המדינה המטורגטת. אפשרות הטירגוט נעה בין 1% ל-10%. בניית קהל המבוסס על אחוז נמוך, מבטיחה קהל יותר דומה למאפייני קבוצת הבסיס.
  • ו… אשרו את הנתונים. לאחר האישור יינתן שם לקהל על ידי הפייסבוק:

Lookalike (IL, 3%) – <שם קבוצת הבסיס עליה הסתמכתם>

Безымянный3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Безымянный4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שלב 4: הזנת הקהל הדומה ב Ad Set. את הקהל הדומה ניתן לשלוף בקלות על ידי לחיצה בשדה Custome Audiences עם העכבר והקלדת שם הקהל. בחרו את הארץ הרלוונטית, ואתם מוכנים להתחיל לטרגט!

Безымянный5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לא נופלים בקטנות…

ברכות! יצרתם קהל דומה, אבל לפני שנסיים, יש מספר דברים שצריך לקחת בחשבון:

  • יצירת ה-Lookalike לוקחת זמן בין חצי שעה לשעתיים, תלוי בגודל המדינה המטורגטת ואחוזי הבחירה.
  • טווח מספר משתמשים עם חשבון פייסבוק בקבוצת הבסיס עומד על 50,000-100.
  • רצוי ואף מומלץ, שקבוצת הבסיס תהיה מורכבת מאנשים שדומים אחד לשני ככל האפשר. היא יכולה להיות מורכבת מאותו טווח גילאים, מאותו אזור ואף ברזולוציה של מתעניינים במוצר ספציפי שיש לך על המדף. זה מאפשר חיתוך מוקדם יותר טוב, ומהווה בסיס איכותי יותר לקהל הדומה.
  • גם לאחר הקמת קהל דומה, תוכלו למקד עוד יותר את הבחירה באמצעות הזנה של בחירת מין, גילאים, שפות וכו'.

טיפ לפני סיום – בחירת אחוזי הקהל:

כיצד נדע האם קהל המורכב מאחוז מסוים טוב יותר מקהל המורכב מאחוז אחר? זה עניין של ניסוי וטעייה. יש לבחון אותם אחד מול השני. לדוגמה: נבחן קהל של 1% מול קהל של 2% כדי לראות מי מהם מגיב יותר טוב לפוסט / מודעה. חשוב להבין כי קהל של 2% הנו הרחבה של הקהל של ה-1%. לכן, כאשר בוחרים את הקהל של ה-2%, צריך להחסיר את ה-1%, על ידי בחירה בשדה של Custom Audiences ב Exclude. נמשיך בפעולה זו ככל שנגדיל את האחוזים – ניקח קהל בעל אחוז גדול יותר, ונחסיר בקהל בעל האחוז שכבר בדקנו.

Безымянный6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רוצים לדעת עוד?

כותבת המאמר- ליזי א. קריספין- תקציבאית דיגיטל בחברת Uplead

צרו קשר או חייגו 03-6121039

 

שלחו לנו מייל

חדש בבלוג​

מקצועיות לאורך כל הדרך

אסטרטגיה תקשורתית
בלוג קידום אתרים מקצועי

הדרך לבניית מותג חזק ושמירה על מוניטין עסקי עוברת בניהול נכון של אסטרטגיה תקשורתית

ניהול נכון של אסטרטגיה תקשורתית היא דרך לבניית מותג חזק ושמירה על מוניטין עסקי. האסטרטגיה מאפשרת לחברה להגדיר מטרות ברורות ולהשקיע בדרכי פעולה להשגתן, כולל זיהוי קהלי יעד ובניית מסרים מתאימים. ייעוץ תקשורתי מקצועי ושילובו בתוך תכניות השיווק והתקשורת של החברה חיוניים להצלחת האסטרטגיה.

קרא עוד »
בלוג קידום אתרים מקצועי

מה זה Google SGE וכיצד יכול לשפר את תוצאות החיפוש שלך?

מנוע החיפוש של גוגל הוא אחד מהכלים החשובים ביותר בעידן הדיגיטלי העכשווי וכפי שתמיד הייתה בחזית החדשנות, היא משיקה כעת כלי חדש בשם Google SGE המבוסס בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות המאפשרים גישה מתקדמת וממוקדת יותר לחיפוש וקבלת מידע.

קרא עוד »
קידום אתרים סמנטי
בלוג קידום אתרים מקצועי

שימוש במילות מפתח ו-LSI

על ידי שילוב מילות מפתח LSI באופן טבעי בתוכן האתר, ניתן לשפר אופטימיזציית מילות מפתח, לספק חוויית משתמש עשירה ורלוונטית יותר וכך- להגביר את סיכויי הדירוג הגבוה במנועי החיפוש.
הטכניקה של LSI מאפשרת להרחיב את הנושא המרכזי באמצעות מילים וביטויים נוספים וקשורים, מבלי להידרש לשימוש חוזר במילים זהות וכך להמנע מדחיסת מילות מפתח.מעולה לאיזון בין קידום האתר לבין טקסט רהוט וטבעי.

קרא עוד »
ייעוץ תקשורת וניהול משברים
בלוג קידום אתרים מקצועי

ייעוץ תקשורת וניהול משברים

לא הייתם חושבים לקבל עובד.ת לעבודה, בלי לקבל קורות חיים ויש להניח שאתם גם נוהגים לעשות תחקיר מקדים ברשתות החברתיות וברחבי הרשת. הגיוני.

קרא עוד »